DOLAR 19,1214 0%
EURO 20,7731 0.05%
ALTIN 1.213,230,03
BITCOIN 5207310,18%
İstanbul

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Akşener’den Erdoğan’a: Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek

Akşener’den Erdoğan’a: Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek

ABONE OL
Kasım 6, 2022 05:21
Akşener’den Erdoğan’a: Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti başkanı Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Türkiye Yüzyılı’ toplantısında açıkladığı ‘vizyon’ dokümanına cevap verdi: Geçen haftaki vizyonsuzluk evrakı bize gösteriyor ki gidişatı gören Sayın Erdoğan, şimdiden muhalefet partisi liderliğini içselleştirmiş. Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek…

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin TBMM’deki küme toplantısında konuştu.

Akşener’in konuşmasından satır başları:

*Bugün öğretmenlerimiz sendikaların aldığı karar doğrultusunda iş bırakma hareketi yapıyor. Keşke bu türlü bir harekete gerek olmasaydı, keşke AK Parti öğretmenlerimizin taleplerini dikkate alsaydı.

*Tüm kaygılı vatandaşlarımızı görmezden gelen iktidar güç durumdaki öğretmenlerimizi de yok saymayı tercih etti.

*Sayın İsmail Koncuk Beyefendi vasıtasıyla öğretmenlerimizin taleplerini içeren kanun teklifimizi verdik.

*Biz DÜZGÜN Parti olarak uzman öğretmenlik, başöğretmenlik üzere imtihana dayalı sistemleri yanlışsız bulmuyoruz, GÜZEL Parti iktidarında 5-15 yıl üzere kıdemleri temel alarak öğretmenlerimizin maaşlarında düzenleme yapacağız.

*Tüm öğretmen ve akademisyenlerimizin ek ders göstergelerini yükselterek eğitim çalışanlarımıza her yıl başında 1 net maaş ikramiye vereceğiz.

*Kıdemi ne olursa olsun her öğretmenimizin maaşında yıllık aylık fiyatın net yüzde 50’si oranında güzelleştirme yapacağız. Tayin, terfi, yer değiştirme üzere tüm sorunlarını sendikalarını da dikkate alarak çözeceğiz.

*İktidarımızın birinci haftasında, birinci ayında, birinci yılında neler yapacağımız şimdiden muhakkak. Türkiye o denli bir süratle güzelleşecek ki, bugün bu palavraları söyleyenler o kutlu gün geldiğinde utanacak.

*Çünkü biz devlete ciddiye ve millete hürriyet diyerek dimdik yürüyenleriz. Zira biz, güçlü, varlıklı Türkiye vizyonumuzla gümbür gümbür gelenleriz.

*Vizyon demişken, sayın Erdoğan geçen hafta bir vizyon evrakı tanıttı. Vizyon diye yerine getirilmemiş bayat vaatlerini yine ambalajlayıp servis etmeyi tercih etmişler. 20 yıllık bir iktidarın sonunda vizyon diye pazarlanan bir vizyonsuzluk vesikası, yazık bu ülkeye.

*20 yıl evvelki vaatlerini tekrarlayan bir iktidar, bizden öbür hiçbir millete nasip olmadı. Buradan etrafındakilere seslenmek istiyorum, biriniz Erdoğan’a 20 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatsın.

*2023 vizyonunda bahsettiler, açın arşivleri bakın, dediler ki 2023 yılında ulusal gelirimiz 2 trilyon dolar olacak. Artık ne diyorlar, 2023’te ulusal gelirimiz 867 milyar dolar olacak.

*Aradaki fark 2.5 kat. 10 yıldır dediler ki Türkiye dünyanın en büyük 10 iktisadı içinde yer alacak. Bırakın birinci 10’a girmeyi Türkiye, gelişmiş 20 ülke ortasından bile çıktı.

*Daha dün bayanlara sürtük diyen bay kriz, ‘istikbal uğraşını bir arada verelim’ diyor.

*Bay Kriz’in Türkiye’ye verecek hiçbir şeyi kalmadı. Milletimiz bunu görüyor. Vatandaşımız geçim derdine deva arıyor. Adalet ve özgürlük istiyor.

*Bunları veremeyen Bay Kriz’in yeni masallarına da inanmıyor. Erdoğan’a nazaran ülkemizde hiçbir kaygı yok. Sanırsın millet parayı koyacak yer yok, ekonomiyi batırmamış, milletimiz son 4 yılda zenginleşmiş.

*Sanırsın konuttan arabaya, telefondan besine tüm eserleri daha ucuza satın alır olmuşuz! Tarihimizde çok çeşitli kutlamalar yaptık lakin enflasyonun yüzde 80’i aşmasını, doların 18’i geçmesini birinci sefer kutluyoruz.

“VERDİK YETKİYİ, GÖRDÜK ETKİYİ”

*Gerçekten ibretlik. Hâlâ ah bir seçilsem neler neler yapacağım diyor. 4,5 yıl evvel de ‘Bu kardeşinize verin yetkiyi, görün etkiyi’ demişti.

*Verdik yetkiyi, gördük etkiyi… Yetkiyi verin; dolarla, enflasyonla nasıl gayret edilir görün demişti. Onu da gördük.

*Bundan 3 hafta Türkiye’yi yolsuzluktan biz kurtarırız demişti. Latife gibi! Ben de ‘gelin, yolsuzlukların üzerine birlikte gidelim’ demiştim.

*Biz yasa tekliflerimizi getireceğiz demiştim. Ancak millete yolsuzluğu çözeceğim deyip tekliflerimize hayır oyu veren utanmazdır, yüzsüzdür, yalancıdır diye eklemiştim. Sonuç ne oldu? Yolsuzlukları araştırma teklifimize hayır oyu verdiler.

*Geçen haftaki vizyonsuzluk evrakı bize gösteriyor ki gidişatı gören Sayın Erdoğan, şimdiden muhalefet partisi liderliğini içselleştirmiş.

*Utanmasa bir de bizi deneyin bu seçimde diyecek! Sen hiç merak etme, şunun şurasında 7 ay kaldı. O sandık geldiğinde vizyonu da liyakati de projeyi de ÂLÂ Parti iktidarında göreceksin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.