DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

CHP’den iktidara uyuşturucu karşılığı: Türkiye uyuşturucu liginde dünyanın merkezi olma yolunda 

CHP’den iktidara uyuşturucu karşılığı: Türkiye uyuşturucu liginde dünyanın merkezi olma yolunda 

ABONE OL
Aralık 4, 2022 03:00
CHP’den iktidara uyuşturucu karşılığı: Türkiye uyuşturucu liginde dünyanın merkezi olma yolunda 
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP önderi Kılıçdaroğlu’nun gündeme taşıdığı uyuşturucu ve kara para trafiği tartışmaları sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün küme konuşmasında ‘PKK’nın uyuşturucusunu yakaladık Bay Kemal bundan rahatsız.’ kelamlarına karşılık CHP Küme Başkanvekili Engin Altay’dan geldi. Altay,  Zindaşti, Sezgin Baran Korkmaz ve Türkiye’de öldürülen uyuşturucu baronları üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Soylu’ya yüklendi.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemi kıymetlendirdi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği ve iktidar cephesinden peş peşe sert karşılıkların geldiği uyuşturucu ve kara para argümanlarına değinen Engin Altay Cumhurbaşkanı ve AKP Genel lideri Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soyluya yüklendi.

“Sayın Kılıçdaroğlu bir görüntü yayınladı, hop oturup hop kalkıyorlar. Niçin hop oturup hop kalkıyorsunuz” diyen Altay, “Bay Kemal’in görüntüsünde yanlış olan ne? Kahraman polisimizi ve jandarmamızı kendinize kalkan yaparak kurtulamazsınız. Bay Kemal polis ya da jandarma demedi, ‘Fotoroman Süleyman’ dedi. Evvelden Türkiye uyuşturucunun transit geçtiği bir yerin ismiydi. Artık ise Türkiye uyuşturucu pazarı olan bir yerin ismi. Bunu siz yaptınız.” diye konuştu.

“TÜRKİYE NEDEN GRİ LİSTEYE ALINDI SAYIN ERDOĞAN?”

Altay’ın konuşmasından satır başları:

Türkiye demokrasi ve hukuk liginde düşerken bir ligde yükseliyor. Bir ligde dünyanın merkezi oluyor. Üzülerek bunu söylüyorum, kara para ve uyuşturucu liginde Türkiye dünyanın merkezi olma yolunda süratle ilerliyor.

Bugün demiş ki (Erdoğan) ‘PKK’nın uyuşturucusunu yakaladık Bay Kemal bundan rahatsız.’ Her vakit söyledim Cumhur İttifakı’ın iki hamaseti var birisi vatan bayrak hamaseti başkası din iman hamaseti.

Bay Kemal neye üzülüyor biliyor musun sayın Erdoğan, çocukları uyuşturucu batağında can çekişen annelerin feryadına üzülüyor. O annelerin gözyaşına üzülüyor. Memleketler arası Mali Polis Gücü Türkiye’yi gri listeye aldı. Niçin gri listeye aldı Erdoğan?

Sayın Kılıçdaroğlu bir görüntü yayınladı, hop oturup hop kalkıyorlar. Niçin hop oturup hop kalkıyorsunuz. Bay Kemal’in görüntüsünde yanlış olan ne?

Kahraman polisimizi ve jandarmamızı kendinize kalkan yaparak kurtulamazsınız. Bay Kamal polis ya da jandarma demedi, ‘Fotoroman Süleyman’ dedi.

“TÜRKİYE UYUŞTURUCU PAZARI OLDU”

Eskiden Türkiye uyuşturucunun transit geçtiği bir yerin ismiydi. Artık ise Türkiye uyuşturucu pazarı olan bir yerin ismi. Bunu siz yaptınız.

Uyuşturucu ve karara para bir yere konarsa orası mafya için bir çekim merkezi olur. Gerçekten mafya gelip Türkiye’ye yerleşti, yerleştirdiniz çok şükür. Türkiye uyuşturucu baronlarının ve mafyanın hesaplaşma arenasına dönüştü.

Bunları görüyorsunuz, görmemeniz mümkün değil, çünkü kimileriyle çok güzelsiniz. Uyuşturucu ve kara parayla tıpkı FETÖ ile çaba üzere bir gayret yürütüyorlar. FETÖ ile uğraşta ritüel nedir paran varsa, AKP’de tanıdığın varsa korkma dışardasın. Paran yoksa AKP üst idaresinde tanıdığın yoksa cezaevindesin. Vallahi uyuşturucu ile uğraşta bu türlü.

“SBK’NIN UÇAĞINA BİNERSEN ONA YAPTIRIM UYGULAYAMAZSIN SOYLU”

AKP üst idaresiyle, içişleri ile bağlantısı olanlar koruyup kollanıyor. Bakan kendisi demedi mi ‘Sezgin Baran Korkmaz’ı bir devlet operasyonuyla kaçırdık ABD’yi boşa düşürdük’ diye. Ne oldu; SBK’nin mal varlığına önlem kararı konmuştu kaldırttın, yurtdışına çıkış yasağı vardı kaldırttın biz sorunca bu bir devlet operasyonu, ABD’yi boşa düşürdük’ dedin artık SBK ABD’de. Niçin yaptın? Sen SBK’nın uçağına binersen ona yaptırım uygulayamazsın Soylu.

AFGANLAR İSTANBUL’DA DUKALIK KURDU

Sırbistan’da kırmızı bültenle aranan ülkenin en kanlı kabahat örgütü önderi İstanbul’da öldürüldü. Öldüren bizim kahraman polisimiz değil bir mafya hesaplaşması. Afgan uyuşturucu baronları İstanbul’da dukalık kuruyor.

Ortadoğu’nun en büyük uyuşturucu baronu kim? Zindaşti. Zindaşti nerede? Zindaşti’yi salıveren yargıçla ilgili Türkiye ne yaptı? Bu süreçle ilgili 3,5 milyon dolar rüşvet argümanı var. Türkiye’nin geldiği şu hale bakın. Ortadoğu’nun en büyük uyuşturucu baronunu salı verip kaçmasını sağlayanlar mı uyuşturucu ile uğraş edecek. Burhan Kuzu’nun mevti ile ilgili bir sır perdesi var. Neden Burhan Kuzu’nun doğal yollardan öldüğüne kimse inanmıyor. Hatta bir tık ileri götürelim Burhan Kuzu’nun yaşadığını tez edenler de var.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.