DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Çalıştayı’nı Gerçekleştirdi

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Çalıştayı’nı Gerçekleştirdi

ABONE OL
Ekim 23, 2022 01:03
İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Çalıştayı’nı Gerçekleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Çalıştayı’ Atatürk Lisesinde gerçekleştirildi. Çalıştayın açılış programına Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Başbay, İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakütesi Dekanı Prof. Dr. Sabahattin Deniz ve Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Gülçin Keyifli, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcıları İlker Erarslan ve Medet Ekşi, akademisyenler ile eğitim yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi (İZBAP) Çalıştayı’ açılışında konuşan Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sabahattin Deniz, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen başarılı çalışmalardan kelam ederek ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi’nin değerini vurguladı. Eğitim sürecinde nitelikli öğrencilerin yetiştirilmesi maksadına ulaşmak için gerekli adımların atılmasının değerine değinen Deniz, öğrencilerin akademik muvaffakiyetini yükseltmek için yapılacakların belirlenmesi, başarısızlığa neden olan etkenlerin ortaya çıkarılarak gerekli tedbirlerin alınması konusunda bu cins çalışmaların gerekliliğini belirtti. Akademik başarıyı şekillendiren değişkenlerin belirlenmesi ve bu istikamette çalışmaların planlanması sonucunda İzmir’de akademik başarıyı arttıran çalışmaların planlanacağını söyleyerek İzmir Demokrasi Üniversitesi olarak her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını lisana getirdi.

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Başbay, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalar yürütüldüğünden kelam ederek konuşmasına başladı. Ulusal ve memleketler arası seviyede gerçekleştirilen imtihanlarda elde edilen muvaffakiyetlerin kıymetine değinen Başbay, bu noktada üst seviye düşünme ve analitik düşünme marifetlerinin ön plana çıktığını belirtti. Başbay, bahisle ilgili olarak Ege Üniversitesi ve İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak tüm öğretmenlere yönelik üst seviye düşünme hünerleri, soru tipleri, soru hazırlama hünerleri konusunda eğitimler gerçekleştirileceğini söyledi. Başbay, Ege Üniversitesi olarak İzmir’de öğrencilerin ulusal ve milletlerarası imtihanlarda muvaffakiyetlerinin artmasına yönelik çalışmalarda katkı vermeye hazır olduklarının altını çizerek konuşmasını sonlandırdı.

Eğitimin tüm paydaşları buluşuyor

Çalıştayın açılışında konuşan İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı İlker Erarslan, İzmir’de Ulusal Eğitim Bakanlığının siyasetleri doğrultusunda öğrencilerin çok taraflı gelişimlerini destekleyen eğitimin tüm paydaşlarını bir ortaya getiren çalışmaların gerçekleştirildiğini belirtti. ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi’nin değerine değinen Erarslan, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğünün Mili Eğitim Bakanlığı siyasetleri doğrultusunda öğretmenlerin mesleksel ve ferdî gelişimlerine yönelik çalışmaların yanı sıra öğrencilere ve velilere yönelik çalışmaların da yürütüldüğünü söyledi. Erarslan, ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi Çalıştayı sonunda elde edilen sonuçların titizlikle incelenerek hayata geçirileceğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü AR-GE ünitesi tarafından hayata geçirilen ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi’ (İZBAP) ile öğretmen, öğrenci, okul, veli ortasındaki irtibat ve iş birliğinin güçlendirilmesi, öğrencilerin akademik muvaffakiyetinin ve öğrenme motivasyonunun arttırılması, öğretmenlerin mesleksel gelişimine katkıda bulunulması ve velilerin ebeveynlik süreçlerine dayanak olunması amaçlanıyor. Öğrencilerin akademik muvaffakiyetlerinin desteklenerek arttırılması ve dezavantajlı durumların takip edilerek öğrencilerin gelişimine katkı sağlanmasının amaçlandığı projenin gaye kitlesi İzmir’in 30 ilçesindeki ortaokul 7 ve 8. sınıf ile lise 11 ve 12. sınıf kademelerindeki her okul cinsindeki eğitim kurumları, kurumların eğitim takımı ve öğrencileri ile velileri olarak belirlendi. Proje kapsamında okullarda eğitisel rehberlik çalışmaları uygulamaya geçirilerek öğretmenlere, öğrencilere ve velilere yöenlik seminerler ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecek.

Proje ile İzmir’de eğitim ve öğretimi etkileyen faktörler bir bütün olarak ele alınıyor

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü AR-GE Ünitesi tarafından düzenlenen ‘İzmir Akademik Başarıyı Arttırma Projesi’ (İZBAP) çalıştayında, her masada yer alan iştirakçiler, başarıyı etkileyen etkenler hakkında tartışarak tahlil tekliflerini lisana getirdi ve öğrencilerin akademik muvaffakiyetini arttırmak maksadıyla eğitsel rehberlik faaliyetlerinin tasarlanmasına yönelik mevzular ele alındı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.