DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Site Apartman ve Tesis İdaresi Yazılımı Pazar Büyüklüğü 3 Milyar Dolara Ulaştı

Site Apartman ve Tesis İdaresi Yazılımı Pazar Büyüklüğü 3 Milyar Dolara Ulaştı

ABONE OL
Kasım 15, 2022 17:00
Site Apartman ve Tesis İdaresi Yazılımı Pazar Büyüklüğü 3 Milyar Dolara Ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Küresel site, apartman ve tesis idaresi yazılımı pazar büyüklüğü 3,04 milyar dolar pahasına ulaştı ve 2030’a kadar yıllık 5,6’lık büyüme sergilemesi bekleniyor. Site, apartman ve tesis idaresi yazılımı Senyonet’in CEO’su Mehmet Yıldızdoğan, 85 milyonluk nüfusu ve toplamda 25 milyona yaklaşan hane sayısıyla Türkiye’de de yöneticilerin ve sakinlerin hayatını kolaylaştıran site, apartman ve tesis idaresi yazılımı pazarının giderek büyüyeceğini vurguluyor.

Grand View Research tarafından yapılan araştırmaya nazaran global site, apartman ve tesis idaresi yazılımı pazar büyüklüğü 3,04 milyar dolar pahasına ulaştı ve 2030’a kadar yıllık 5,6’lık büyüme sergilemesi bekleniyor. Pazarın, hayatın her alanındaki dijitalleşmeye bağlı olarak tesis idaresine yönelik talepte de artan bir eğilime şahit olması bekleniyor. Ofis, konut ve site gibisi çok haneli ve çoklu operasyon gerektiren yapılarda aidat takibi, varlık idaresi, işçi denetim sistemi üzere gereksinimler tesis idare yazılımları sayesinde tek merkezden yönetilebiliyor. Site, apartman ve tesis idaresi yazılımı Senyonet’in CEO’su Mehmet Yıldızdoğan, 85 milyonluk nüfusu ve toplamda 25 milyona yaklaşan hane sayısıyla Türkiye’de de tesis idaresi yazılımı pazarının giderek büyüyeceğini vurguluyor.

“Yönetim Operasyonlarını Kolaylaştırıyor ve İş Yükünü Azaltıyor”

Son yıllarda fizikî altyapı, yatırım ve kullanım özellikleri açısından çok geniş hacimli ve karmaşık tesisler revaçta. Münasebetiyle bu ölçekteki tesislerin yöneticileri ile konut sakinleri ya da işçiler ortasında faal bir irtibat, şeffaf bir data paylaşımı, gerçek bütçe idaresi üzere operasyonların yürütülmesi de gittikçe karmaşık hale geldi. Bu karmaşıklığa bir tahlil olarak geliştirilen ve tek başına bir apartmanın ya da binlerce konutlu sitelerin idaresini tek merkezden yürütebilme imkanı sağlayan tesis idaresi yazılımlarının, tesis idare gereksinimlerini azalttığını söyleyen Mehmet Yıldızdoğan, bu yazılımların idare operasyonlarını kolaylaştırdığını ve iş yükünü azaltığını belirtiyor. Son yıllarda, tesis idare tahlilleri manuelden otomatik idare tahlillerine geçiyor. Otomatik tesis idaresi tahlili, tesis idaresi yazılım sistemini geliştiriyor, böylelikle insan kusurlarını azalıp tesis yöneticilerinin hizmet kesintilerini önlemek için iş atamalarını verimli bir biçimde tahsis etmesine imkan sağlıyor. Otomatik bir tesis idaresi yazılımı, kiracıların yahut mülk sahiplerinin şikayetlerini ve şikayetlerine karşılık verirken harcanan vakti azaltmaya yardımcı oluyor.

Tesis İdaresi Yazılımları İnsan Kusurunu En Aza İndiriyor

Tesis idaresi yazılımları aidat tahsilat süreçlerini kolaylaştırarak, finansal süreçleri takip ederek, bağlantı boşluklarını azaltarak ve doküman ve mukaveleleri saklayarak mülk idaresi prosedürlerini kolaylaştırıyor. Meğer klâsik mülk idaresi formüllerinde datalar, Microsoft Excel, Not Defteri yahut öbür elektronik tablolar kullanılarak manuel olarak girilir ve bu da süreci yavaş, verimsiz ve kusurlara açık hale getirir. Bu nedenle, insan yanılgılarından kaçınmak ve işleri otomasyon yoluyla kolaylaştırmak için mülk idaresi yazılımlarının geliştirildiğini söyleyen yapay zeka takviyeli tesis idaresi yazılımı Senyonet’in CEO’su Mehmet Yıldızdoğan, “Tesis idaresi yazılımlarının kolay kullanılabilirliği, mülk sahiplerinin ve site yöneticilerinin çalışmalarını otomatikleştirdi ve kolaylaştırdı.” tabirlerinde bulunuyor.

Türkiye’de 1 Milyondan Fazla Kişi Tarafından Kullanılıyor

85 milyonluk nüfusu ve toplamda 25 milyona yaklaşan hane sayısıyla Türkiye de tesis idaresinin dijitalleşmesinde epey değerli bir pazara sahip. Esnek ve modüler yapısı sayesinde tüm tesisi dünya standartlarında, dijital bir platform üzerinden, aktif, verimli ve site sakinleri ile etkileşimli bir biçimde yönetme imkanı sunan Senyonet, 300 bin konuttaki 1 milyondan fazla kişi tarafından tercih edilerek Türkiye’de en çok kullanılan tesis idaresi yazılımları ortasında yer alıyor. SaaS-Hizmet olarak yazılım (Software as a Service) usulü ile bulut üzerinden hizmet veren Senyonet, site idarelerinin lisanslama, heyetim, dayanak ve bakım maliyetlerini optimize ederek tek bir yazılım ile tüm tesisin muhtaçlıklarını uçtan uca yöneterek iş gücünde ve maliyette kıymetli bir avantaj sağlıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.