DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Togan Demircan “Çünkü Borçlular.”

Togan Demircan “Çünkü Borçlular.”

ABONE OL
Eylül 4, 2023 15:00
Togan Demircan “Çünkü Borçlular.”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokratik Sıhhat Sen Genel Lideri Togan Demircan milyonları ilgilendiren toplu mukavele görüşmeleri kamu hakem heyetinin en son kararı hakkında açıklama yaptı.

Demircan, şunları söyledi, “Kim borçlu? Memur borçlu, emekli borçlu birde toplu kontrat masasına oturan en çok üyeye sahip iki konfederasyon borçlu. Onların ki vefa borcu. % 1ve % 2’nin diyetini ödediler. Memurun emeği, alın teri, geleceği üzerinden.

Yeni Eğitim Öğretim Devri Öncesi Yapılacaklar !

“Mutabakata varamadık, husus hakeme gitti.” Bu kelamlar memur sen genel lideri Ali Yalçın’a ilişkin. Bu cümleyi kurduktan sonra kendisinin tüm sorumluluklarından kurtulduğunu zannederek topu kamu hakem heyetine atıyor. Kamu hakem heyetine “noter” diyor.

Bir evvelki toplu mukavelede görüşülen sözü sözüne tıpkı olduğu unsurları masaya getirerek kimi aldattınız. % 36 ek olarak birebir unsurların yine görüşülmesini sağlamak suretiyle mali ve toplumsal haklara yönelik kayıpları neden tekrar tescil ettirdiniz?
Memur sen, kamu patron heyetini ve hakem heyetini suçluyor, Kamu sen Memur sen’i suçluyor. Siz kimi kandırmaya çalışıyorsunuz?

Her şeyden vaz geçmiş Ali Yalçın diyor ki “enflasyon farkı bir toplu kontrat kazanımıdır.” Enflasyon farkının bir artırım olmadığını söyleye söyleye size bunu kabul ettirdik. Ey ali yalçın memur ve emekli altı ay boyunca TÜİK tarafından balans ayarı yapılarak açıklanan enflasyonu finanse etmek zorunda mı? Enflasyon farkı neden her ay ödenmiyor? Dersinize güzel çalışmıyor musunuz? Siz bir eğitimcisiniz elinizi vicdanınıza koyarak kendinize bir karne verseniz en yüksek notunuz kaç olur?

Bazı bölümler kamu patron heyetine ve hakem heyetine sitem ediyor ancak memur sen’e karşı en ufak bir refleks yok. Bunu anlamak da mümkün değil. Bir kamu vazifelisi “hükümetin sendikası anlayışı ile bir sendikaya üye olur mu” Türkiye de maalesef olur. Pekala, hükümetin sendikası ise yani sarı sendika ise neden çalışanlar için tek bir çivi çakmıyor, bunu da anlamak mümkün değil. Yani problem üç beş milletvekilliği kontenjanından ibaret değil. Burada dönen oyunu anlaması gerekenler en berbatı ön lisans mezunu kamu çalışanları.
Resmi gazeteyi okuduk, vallahi tek bir kazanım yok.

Saygınlık, grev hakkı, yoksulluk sonu üzerinde maaş, ikramiye, tediye, döner sermaye ek ödemesinin emekliliğe yansıtılması, 5510 sayılı yasa, YHS GİH sınıfına geçirilmesi, 1 derece memurlara 3600 ek gösterge, gece mesaisi, tatil ve bayram mesaileri, fazla mesai fiyatları, 24 saat kesintisiz kreş hizmeti, uzman ebe ve hemşirelerin mali kayıpları, sıhhat çalışanlarına toplumsal tesis, Şehitlik, görev malullüğü, iş kazası, mobbing, şiddet, kira yardımı, eş yardımı oranları, giysi yardımı oranları, seyyanen zam…

Var mı bunlara yönelik resmi gazete de bir kazanım, yok. Lakin hakem heyeti noter !. O noter siz nesiniz? Sendika mı? (BSHA-Bilim Ve Sıhhat Haber Ajansı)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.