DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Türk Telekom Ventures’dan Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu

Türk Telekom Ventures’dan Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu

ABONE OL
Kasım 20, 2022 09:00
Türk Telekom Ventures’dan Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TT Ventures, artık teşebbüs yatırımlarını “TT Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu” ile yapmaya başlıyor. Türk Telekom Grubu’nun yatırımcılarından biri olduğu fon, küresel büyüme potansiyeline sahip inovatif teknoloji teşebbüslerine yatırım yapacak. Yerli ve yabancı yatırımcıların iştirakinin amaçlandığı bu fonun, Türk Telekom Grubu’nun da stratejik takviyeleri ile yatırımcılarına finansal getiri sağlaması hedefleniyor.

TT Ventures, Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin büyümesine katkı sağlamak motivasyonuyla çalışmalarını sürdürüyor. TT Ventures ile İstanbul Portföy İdaresi A.Ş. ortasında “TT Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu” kurulması için mutabakat sağlandı ve fon kuruluşuna ait Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan müracaat onaylandı.

“Girişimcilere ve yatırımcılara kıymet katmayı amaçlıyoruz”

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan, hususa ait şöyle konuştu:“TT Ventures olarak, teşebbüslere gerçek büyümenin kapılarını açmak ve girişimcilik ekosistemini büyüterek Türkiye’yi geleceğe taşımak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu doğrultuda; Türk Telekom Grubu’nun da yatırımcılarından biri olacağı “TT Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu”nu hayata geçirdik. Bilhassa yerli ve yabancıların iştirakinin amaçlandığı fonumuzun Türkiye teşebbüs ekosistemi için epey değerli olduğunu düşünüyoruz. Biz, büyüme potansiyeli yüksek, teknoloji odaklı teşebbüslere yatırım yapmayı hedefliyoruz. Ayrıyeten Kümemizin sağladığı takviyeler ve stratejik sinerjinin getireceği ivme ile uzun vadeli paha yaratarak, fonun yatırımcılarına da stratejik ve finansal yarar sağlamayı amaçlıyoruz. Bu fon, yatırım stratejimizin birinci ayağı olmakla birlikte yakın vakitte bu alandaki yeni adımlarımızla global seviyede bir yapıya ulaşmayı amaçlıyoruz.”

Esnek yatırım modelleriyle daha fazla teşebbüse destek

Yatırım portföyünü zenginleştirmeyi amaçlayan TT Ventures, kurulan “TT Ventures Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu” ile birlikte kurumsal yapılar, teşebbüs sermayeleri ve melek yatırımcılardan, küresel finans kuruluşlarından ve öteki çeşitli yatırımcılardan daha yüksek hacimli fon toplama imkânı kazanıyor. Ayrıca bu fon sayesinde TT Ventures’ın, esnek yatırım modelleri ile daha çok teşebbüse yatırım yapması mümkün olacak.

Türk Telekom’un Kurumsal Teşebbüs Sermayesi Şirketi olarak 2018 yılında kurulan TT Ventures, erken ve orta etap teşebbüsleri Türk Telekom’un dayanağı ve yatırımı ile büyütmek ve teşebbüs ekosistemine kıymet sağlamak üzere kuruldu. TT Ventures şu ana kadar 13 şirkete yatırım yaptı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.