DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor

YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor

ABONE OL
Kasım 14, 2022 15:00
YASED ve UNDP, Türkiye’nin Sürdürülebilir Kalkınması için İş Birliği Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Memleketler arası Yatırımcılar Derneği (YASED) Türkiye’de sürdürülebilir kalkınmaya yönelik yatırımların artması için Ankara’da bir mutabakat imzalayarak iş birliklerini ileri bir düzeye taşıdı.

İki kurum, memleketler arası yatırımların Sürdürülebilir Kalkınma Gayelerine (SKA’lar) takviye vermesi için müşterek araştırmalar yapmak ve danışmanlık sağlamak üzere mutabakata vardı. İş birliğinin odağında her iki kurumun ortak gündemi olan iklim değişikliğiyle gayret, yeşil ve dijital dönüşüm, afetlerin doğuracağı riskleri azaltma ve data saklılığı mevzuları yer alıyor.

UNDP Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton “Sürdürülebilir kalkınmada özel bölüm kilit paydaşlarımızdan.” kelamlarıyla iş birliğinin ehemmiyetine değinirken “YASED kalibresinde bir ortakla çalışmak bize insanları ve dünyayı korumak için ekonomiyi daha etraf dostu bir istikamete yönlendirmede değerli yarar sağlayacak.” dedi.

YASED İdare Şurası Lider Vekili Hüseyin Gelis, “Bugün YASED ve UNDP insanların hayatlarını güzelleştirme yolundaki ortak taahhütlerini tekrar vurguladılar.” kelamlarıyla iş birliğinin müşterek maksadını belirtti. “Tam manasıyla sürdürülebilirliğe erişmek zorlayıcı bir imtihan ve bunun için finansmana erişimden, ruhsat süreçlerine, izinlerden eser ve hizmetlerimizin pazarlanmasına kadar bedel zincirlerimizin tüm bileşenlerinde müdahale gerekiyor. UNDP ile güç birliği yapmamız bu emele yönelik uğraşlarımıza büyük katkı ve takviye sağlayacaktır.” dedi.

SKA’ların 2015 yılında BM Genel Kurulu’nda kabul edilmesinden bu yana UNDP’nin temel vazifelerinden biri, iş dünyasını faaliyetlerine yine istikamet verme ve dünyanın 2030 yılı prestijiyle bu 17 Global Maksada ulaşma talihini artıracak formda yatırımlarını yönlendirme hususlarında ikna etmek oldu.

Türkiye’deki milletlerarası yatırımcıları temsil eden önder kuruluş YASED, global toplumla daha güçlü bağlar kurarak yatırımcı dostu bir iş ortamını teşvik etmek için çalışıyor. Sürdürülebilir kalkınma YASED’in stratejik vizyonunun merkezinde yer alıyor ve bu gayeye yönelik özel bir işbirliği platformu ve çalışma kümesi bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.