DOLAR %
EURO %
ALTIN
BITCOIN %
İstanbul
°

KALAN SÜRE

Büyük indirim ayında kesintisiz ve keyifli alışveriş ödeme teknolojileri ile sağlanacak

Büyük indirim ayında kesintisiz ve keyifli alışveriş ödeme teknolojileri ile sağlanacak

ABONE OL
Kasım 17, 2022 19:00
Büyük indirim ayında kesintisiz ve keyifli alışveriş ödeme teknolojileri ile sağlanacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yılın en büyük indirim periyodu kasımla birlikte başlıyor. Milyonlarca tüketiciyi en avantajlı fiyatlarla buluşturacak indirim ayında, markalar ve tüketiciler için en kritik süreç ödeme olacak. Sundukları ödeme tahlilleriyle inançlı, süratli ve kesintisiz bir alışveriş tecrübesi yaşatan markalar kusursuz müşteri tecrübesi de yaratmış olacak.

Kasım ayı demek alışverişte yılın fırsat vakti demek. Bu yıl da yılın en büyük indirim günleri Kasım ayıyla birlikte arka arda yaşanacak. Birinci olarak 11 Kasım’daki 11.11 indirimine hazırlanan markalar, akabinde bu yıl 25 Kasım’da gerçekleşecek Efsane Cuma, Şahane Cuma ve Beklenen Cuma isimleriyle de anılan Black Friday ve sonrasında da 28 Kasım’daki Siber Pazartesi için geri sayıma başlayacak.

Büyük talep bekleniyor

Hem markaların hem tüketicilerin kasım ayı indirimlerinden beklentileri büyük. Bilhassa pandemiyle birlikte Türkiye’de tüketicilerin online alışverişe artan ilgisi nedeniyle, bu yıl indirim devirlerinde hem online’da hem fizikî mağazalarda büyük bir ciro artışı yaşanması bekleniyor. Milyonlarca eseri avantajlı fiyatlarla müşteriyle buluşturmaya hazırlanan markalar için tüm kanallarda bu tecrübesi kesintisiz yaşatmak da kritik ehemmiyet taşıyor.

Bunun için de markaların birçok noktaya dikkat etmesi gerekiyor. Bunların başında eser stoklarının denetimi geliyor. İndirime giren her markanın stokları güncelleyip mümkün olan en yüksek düzeye getirmesi değerli. Tükenen eserler de stoklar güncellenene kadar satıştan kaldırılmalı.

Hem e-ticaret sitelerinin hem fizikî mağazaların indirim devirlerinde ödeme altyapısında sorun yaşamaması için gerekli teknolojik donanıma sahip olması da en kıymetli hususlardan biri. Sitenin ödeme altyapısı, alışveriş yoğunluğunu kaldıracak kapasitede olmalı. İndirim periyotlarının yarattığı en büyük dezavantaj oluşan uzun kasa kuyrukları. Bu kasa kuyruklarının önüne geçecek teknolojilerin mağazalarda bulundurulması da hem düzgün bir alışveriş tecrübesi yaşatmak hem satış kaybına uğramamak için markalar açısından öncelikli.

Sanal POS birebir anda birden fazla kartla ödeme imkanı tanıyor

Ödeme sistemlerinde Türkiye’nin öncü şirketi Paynet, yılın en kıymetli alışveriş periyodunda markaların ve tüketicilerin en uygun tecrübede bir ortaya gelmesi için sunduğu tahlillerle katkıda bulunuyor.

Paynet’in TCMB onaylı ve PCI-DSS teminatına sahip sanal POS’u inançlı ödeme sağlarken Çoklu Ödeme sistemi sayesinde müşterilere birebir anda birden fazla kartla ödeme yapma imkanı tanıyor.

Reyonda ödemeyle kasa kuyrukları azalıyor

Paynet’in yüz yüze ödeme alma tahlili PayPOS ile tüm perakendeciler fiziki POS olmaksızın cep telefonu, tablet, kiosk yahut el terminali üzere bütün Android aygıtlar üzerinden NFC/temassız özelliğini kullanarak ödeme alabiliyor. Reyonda da ödeme alma imkanı sunan PayPOS ile işletmelerin mağaza içi ödeme süreçleri hızlanıyor, kasa kuyrukları azalıyor.

Stok takibi kolaylaşıyor, yanılgılar ortadan kalkıyor

PayPOS perakendecilerin satışın yanında ağır indirim periyotlarında stok takibini de kolaylaştırıyor. PayPOS ile yapılan tahsilatlar sipariş, stok yahut muhasebe programlarına entegre edilebiliyor. Böylelikle yapılan satışların gerekli programlarda otomatik kaydı gerçekleşiyor, satış ve tahsilat takibi kolaylaşıyor, operasyonel yük ve insan yanlışı büsbütün ortadan kalkıyor.

Paylink ile kolay ödeme ve tahsilat

Paynet, Paylink tahliliyle de SMS, e-posta yahut WhatsApp yoluyla link gönderip ödeme almayı sağlıyor. Müşteri, linkten ulaştığı ödeme sayfasında bilgilerini doldurup onayladıktan sonra da ödeme kolay kolay gerçekleşiyor.

Kart limitini doldurmayan çözüm

Kredi ile ödeme alma tahlili olan PayKredi de kart limiti yetersiz kaldığı için alışverişini tamamlayamayan, kart limitini doldurmak istemeyen yahut daha uzun vade talep eden müşteriler için alternatif bir ödeme metodu sunuyor. İşletmeler, PayKredi sayesinde müşterilerine sundukları taksitli ödeme seçeneğiyle satış hacmini artırıyor, müşterileri de kart limitlerini doldurmadan dakikalar içinde alışverişlerini tamamlayabiliyor.

“Yılın en ağır alışveriş periyodunu teknolojiyle kolaylaştıracağız”

Yılın en ağır alışveriş periyodunda hem tüketiciler hem markalar açısından süreci hızlandırıp alışverişi daha konforlu hale getirmenin ödeme teknolojileriyle mümkün olduğunu lisana getiren Paynet Satış Yöneticisi Deniz Şensabahsözlerini şöyle sürdürüyor: “Paynet olarak biz de hem şirketlerin hem tüketicilerin kusursuz bir alışveriş tecrübesi yaşamaları için yanlarındayız. PayPOS ile mağazada ödemeyi kasalarla sınırlamıyor başta reyonda olmak üzere mağaza içinde her noktada ödeme almayı mümkün hale getiriyoruz. Temassız, süratli ve inançlı teknolojilerimizle gerek e-ticaret siteleri gerek fiziki mağazalarda alışverişi tüm paydaşlar için harika hale getirmeye odaklanıyoruz. 2022 Kasım’ında da meselesiz bir ödeme tecrübesi için perakendecilerin ve tüketicilerin işini teknolojiyle kolaylaştıracağız.”

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.